2020-2021 Eğitim Öğretim Güz Yarıyılı Lisans ve Lisansüstü Öğrencilerimize Duyuru!

2020-2021 Eğitim Öğretim Güz Yarıyılı Lisans ve Lisansüstü Öğrencilerimize Duyuru!

Arkeoloji Bölümümüzün sevgili öğrencileri,

2020-2021 Eğitim Öğretim yılında lisans ve lisansüstü programlarımız seçerek aramıza katılan yeni ve eski tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyoruz.

Dünyayı yeni arayışlara sokan pandemi krizinde özellikle yeni başlangıçlar yapanları saran belirsizlik ve bilinmezlik kaygılarını çözümlemenin önemini hepimiz yaşayarak öğreniyoruz. 2019 Bahar yarı yılında dünya ile birlikte hazırlıksız yakalandığımız online eğitim fırsatını, Arkeoloji Bölümü Öğretim üyeleri olarak önümüzdeki öğrenim döneminde sizler için en verimli şekilde kullanma ve yönetme gayreti içinde oluğumuzu bilmenizi isteriz.

Üniversite eğitiminin temel amacının düşünen, fikir üreten bireyler yetiştirmek olduğunu unutmayarak biz eğitimciler kadar sizlerin de üzerlerinize önemli sorumluluklar düştüğünü hatırlatır, hepinize sağlıklı, başarılı bir yeni eğitim öğretim yılı diliyoruz.

0

Misyon

Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü'nün misyonu arkeolojinin bütün disiplinlerinde uluslararası literatüre ve güncel gelişmelere hakim, donanımlı arkeolog ve akademisyen adaylarını eğitmek ve istihdam edilmeleri için olanaklar oluşturulmasını sağlamak amacıyla bilimsel çalışmalara devam etmektedir.

Vizyon

Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nün vizyonu, çok söylemli bir milenyumda, hakikat duygusu ve merakını yitirmeden, doğru düşünme becerilerini güvenilir bilgiyle birleştiren, yerel ile küresel arasında "düello" değil, bir "düet" yaratmayı arzulayan öğrenciler yetiştirmektir.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi
Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji Bölümü, Konyaaltı / Antalya
Tel: +90 242 227 4400 (3206)
Tel: +90 242 310 2241